جوانان به خط…

اگر اشتباه نکنم در هفته ای که به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(ع) عنوان جوان گرفته بود،مناظره در یکی از سالن های شهر قزوین برگزار شد که یکی از موضوعات این مناظره “جوان”بود.حالا این که در این مناظره و حواشی آن چه اتفاقاتی رخ داد خیلی مهم نیست ، ولی در این مناظره جناب اقای سینا قلیچ از دانشجویان اصلاح طلب قزوینی چند دقیقه ای فرصت پیدا کرد که در مقابل فرد دیگر مناظره ، مواضع خود را حول محور جوانان بیان کند.

قلیچ این چند دقیقه را اینطور اغاز کرد که من قرار نیست در مورد جوان حرف بزنم و میخواهم در مورد سیاست صحبت کنم،هر چند قلیچ در این مناظره تنها به یک سوال در حوزه جوانان پاسخ داد و ان سوال هم این بود که با وجود تعداد زیاد جوان متعهد و متخصص چرا دولت یازدهم ،پیرترین دولت تاریخ است؟قلیچ از بین رفتن جوانان در اعتراض های سال ۸۸ را دلیل این مورد بیان کرد و گفت ما دیگری جوانی نداریم که از آنها در بدنه دولت استفاده کنیم. و در عین ناباوری این جواب با تشویق حضار نیز همراه بود.

اما سوال اینجاس که اولا چطور می شود نماینده یک جریان که از حامیان دولت هستند در مورد حوزه جوانان هیچ حرفی نداشته باشد و صرفا به بحث سیاست و بحث هایی که دیگر برای مردم و قشر جوان چندان جذابیتی ندارد بپردازد، آیا واقعا دولت برای قشر جوان برنامه ای ندارد؟؟

سوال دوم اینکه خود جناب قلیچ چند سال سن دارد؟ایا ایشان خودشان را جزو جوانان این مملکت که می توانند در رشد کشور اثر گذار باشند نمی داند؟ آیا  جوانانی که در همان سالن مناظره حضور داشتند و با هر کلمه کف و سوت می زدند،دولت از چین وارد کرده بود که توانایی اثرگذاری مثبت در روند پیشرفت کشور ندارند؟

انتخابات تمام شد و جناب روحانی در سایه امن نظام جمهوری اسلامی ایران توانست با رای همین ملت و همین جوانانی که اقایان وجودشان را انکار میکنند ، برای ۴ سال دیگر رئیس جمهور این مملکت بماند، امید است که با بهره گیری بهتر این نیروی جوان کشور در مسیر ارمان های انقلاب قدم های بهتری بردارد.

روحیّه‌ی امروز جوانهای ما همان روحیّه‌ی جوانهای آن‌وقت است؛ با این تفاوت که آنها آن‌وقت در وسط کوره‌ی انقلاب بودند، امروز آن  نیست، درعین‌حال آن روحیّه هست. تفاوت دیگر اینکه بصیرت و آگاهی و تجربه‌ای که جوانهای ما امروز دارند، آن روز وجود نداشت؛ یعنی ما پیش رفته‌ایم.

(رهبر انقلاب۱۳۹۵/۰۹/۰۳)

پ.ن:خرمشهر ها در پیش است…

کاملا بی ربط:

تو چه دانی که پس هر نگه ساده ی من
چه جنونی، چه نیازی، چه غمی ست؟
یا نگاه تو ، که پر عصمت و ناز
بر من افتد، چه عذاب و ستمی ست؟

5 پاسخ به “جوانان به خط…”

 1. هموطن گفت:

  سلام برادر
  تمام کلام را نگفتید
  بخش بزرگی از جوانان و دانشجویان اصلاح‌طلبی که لایق هم هستند، به خاطر پرونده سازی‌ها و کج‌اندیشی‌ها حتی در رده‌های پایین ادارات هم به خاطر فعالیتشان توسط گزینش یا سایر نهادهای نظارتی امکان استخدام نمی‌یابند حال چگونه انتظار دارید که در رده‌های بالای دولت قرار بگیرند؟

  • MoBiN گفت:

   سلام
   دولت که دست دوستان اصلاح طلب هستش
   اگه واقعا به ناحق این پرونده ها تشکیل شده ، خب تلاش کنه مشکل حل بشه

 2. هموطن گفت:

  قوه قضاییه هم دست دولت است؟
  نهادهای امنیتی و اطلاعاتی هم دست دولت است؟
  ۸ سال دولت احمدی‌نژاد و آن همه سرمایه و نیروی جوان که خود دولت آن‌ها را تلف کرد هم لابد تقصیر اصلاح‌طلبان است؟
  به خودتان بیایید

  • MoBiN گفت:

   شما که مدعی هستید چرا توی این ۴ سال کاری نکردید که بعد ۴ سال اقای جهانگیری برگرده بگه بی کاری تبدیل به ابرچالش دولت شده ..توی این ۴ سال چه کردید؟
   یعنی الان واقعا هیچ جوانی وجود نداره؟این توهین به مملکت نیست؟یعنی انقدر بدبختید که نمیتونید کار کنید؟پس برای چی دوباره اومدید روی کار؟

 3. هموطن گفت:

  از این جهت که فحاشی با ادبیات شما عجین شده، ترجیح می‌دهم دیگر به گفت‌و‌گو ادامه ندهم. چرا که فایده‌ای هم ندارد.
  گذر زمان همه‌چیز را درست می‌کند، حتی فکر شما را. حال ۱ سال، ۱۰ سال، ۲۰، ۳۰ یا …
  شادکام باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *