حلال و حروم…

بچه تر که بودم ، علاقه ام به فوتبال و فوتبال دیدن خیلی بیشتر از حالا بود،مخصوصا اگه پرسپولیس بازی داشت،تمام برنامه هام از درس و مدرسه گرفته تا بازی توی کوچه رو رها می کردم تا بازی رو تمام و کمال ببینم . یادم میاد توی همون دوران پرسپولیس با سپاهان بازی داشت،و همان روز مادرم در حال نظافت خونه بود و از من میخواست که کمکش کنم،ولی جذابیت این بازی و علاقه ی وافر من به پرسپولیس اجازه نمیداد در امور خونه به مادرم کمک کنم و همین موضوع باعث عصبانیت مادرم شد.

این عصبانیت مادر ما به حدی رسید که مادرم به من گفتش که “حرامه اگه بشینی از تلویزیون فوتبال نگاه کنی“.هرچند شاید توی اون سن و سال خیلی حلال و حرام رو متوجه نمیشدم ، ولی همین جمله باعث شد که نتونم دقایق پایانی بازی رو ببینم ،هر چند با تفسیر جمله مادرم  اون زمان به این نتیجه رسیدم  « درسته که تلویزیون دیدن حرام شده ولی شنیدنش که حرام نشده» . با همین استدلال پشت به تلویزیون نشستم و تنها با صدای بازی که از تلویزیون پخش می شد ، بازی رو به پایان رساندم، ولی حیف که آخرش هم پرسپولیس باخت.

پ.ن:شاید نهی شدن از موضوع، نهی شدن از اصل آن موضوع باشه نه از قالب فعلی آن موضوع

کاملا بی ربط : آبرو خواهی مقیم آستان خویش باش
اشک را از دیده پا بیرون نهادن خواری است

6 پاسخ به “حلال و حروم…”

 1. برادر گفت:

  پ.ن:شاید نهی شدن از موضوع، نهی شدن از اصل آن موضوع باشه نه از قالب فعلی آن موضوع

  با شایدها نمیشه سرنوشت یک مملکت رو به بازی گرفت!

 2. سیدهادی فلاح گفت:

  شما دوره تمثیل رفتی پیش آقای قرائتی؟
  عالی بود متن شما

 3. علیرضا عدالت خواه گفت:

  با سلام
  اگر بخاطر ضعف جبهه جمنا و نبود رقیب قوی در ره آورد با روحانی ونجات کشور باشه چطور؟اگر حضور ضعیف جبهه انقلاب مانند انتخابات مجلس تهران سبب پیروزی روحانی شود و ۴ سال دیگر بلا بر مملکت نازل شود پاسخگوی خون شهدا و امام راحل چه کسانی خواهند بود. تحلیل سیاسی را با یک بازی فوتبال مقایسه نکنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *