وای که چقدر دلم برایت تنگ شده…

همیشه سعی کردم کتابی را بخوانم که بتوانم با شخصیت های آن کتاب ارتباط برقرار کنم و انس بگیرم.

کتاب شنام را خواندم چون توانستم خودم را جای آن پسر بچه ای بگذارم که اسیر کوموله ها شده بود و بعد ان اتفاقات عجیب.

کتاب رقص در دل اتش را خواندم و تطابق زندگی ان پسر و خودم.

و کتاب جدال دو اسلام که انگار گویی قطعه پازل گمشده ای از وجود من بود.با خواندن این کتاب تازه می فهمم که چقدر دلم برای انسانی که تا بحال حتی در زمانش تنفس هم نکردم، تنگ شده است.

دلم برای انسانی تنگ شده که در بحبوحه جنگ با عراق به فرزندان و رزمنده های خودش امید می داد و می گفت:بر دشمن زبون بتازند و با همت خود، افتخار و نصرت را به ارمغان اورند که سرنوشت جنگ در جبهه ها رقم میخورد،نه در میدان مذاکره ها.

دلم برای انسانی تنگ شده که برای وحدت در جامعه به مسئولین اینطور گوش زد می کرد: کاری نکتیم که دنیا فکر  کنن نظام اسلامی ایران با این اختلاف سلیقه ها و با این ابراز اختلاف ها، هیچ گاه راه ثبات را نخواهد پیمود.

دلم برای انسانی تنگ شده که در مورد جنگ می گفت:جنگ امروز ما ،جنگ مکتب ماست علیه تمامی ظلم و جور.جنگ ما جنگ اسلام است علیه تمام نا برابری ها دنیای سرمایه داری و کمونیزم،جنگ ما ،جنگ پابرهنگی علیه خوش گذرانی های مرفهین و حاکمان بی درد کشورهای اسلامی است.

دلم برای عارفی تنگ شده که در مورد حج می گفت:چه باید کرد و این غم بزرگ را به کجا باید برد که حج به سان قرآن مهجور گردیده است؟

دلم برایت تنگ شده است که می گفتی:خدا می داند که راه و رسم شهادت کورشدنی نیست.

که می گفتی : هرگز امان نامه کفر و شرک را امضا نمی کنیم.

و در اخر گفتی :

با دلی ارام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار……

 

پرده برگیر که من یار توام            عاشقم عاشق رخسارتوام

عشوه کن نازنما لب بگشا          جان من عاشق گفتار توام

بر سر بستر من پابگذار             من دلسوخته بیمار توام

باوصالت زدلم عقده گشا           جلوه ای کن که گرفتار توام

عاشقی سر به گریبانم من        مستم ومرده ی دیدار توام

گرکشی یابنوازی ای دوست        عاشقم یار وفادار توام

هرکه بینیم خریدار توست          من خریدار خریدار توام

imam_khomeini04

پ.ن:کتاب جدال دو اسلام که گزیده جلد ۲۱ صحیفه امام هستش رو بخونید
پ.ن:بعضی ها سعی کنند بعضی چیزهارو فراموش کنند تا بیشتر از این اذیت نشوند(مخاطبین خاص)
پ.ن:انتظار نداشته باشید تند تند به روز شویم

7 پاسخ به “وای که چقدر دلم برایت تنگ شده…”

 1. سلام علیکم
  راستش من هم دورانی به دنیا اومدم که روح ملکوتی امام به عرش اعلا پیوسته بود نه امام رو درک کرده بودم نه دنیایی نه انقلاب رو , تنها چیزی که فهمیده بودم دوران بهمن مدسه ها بود که وقت ۲۲ بهمن تو مدرسه جشن میگرفتیم که اخ چه کیفی میداد یا گروه سرود تشکیل میدادیم و میگفتیم خمینی ای امام خمینی ای امام یا بوی گل و سوسن و ….. از یاد آوری اون روزها احساس خوبی بهم دست میده , (بماند که یه بار سر همین جشن ها توی بادکنک آب ریختیم زدیم بالاسر معلم ترکوندیم و درسته حسابی تنبیه شدیم )
  حتی یادمه بچه تر که بودم هربار میرفتیم مجلس روضه یا پای منبر آروم در گوش مامان میگفتم : مامان ایشون امام خمینی هستن ؟ بیچاره مامان که وسط روضه داشت منو متقاعد میکرد که اولا ساکت باشم بعدشم ایشون لباس امام رو پوشیدن 🙂
  تا اینکه بزرگ شدم با شخصیت امام راحل آشنا شدم حس عجیبی به ایشون دارم گاهی با سخنرانی و خوندن معرفت ایشون بغض تمام وجودم رو میگیره, کتاب های ایشون رو وقتی خوندم فهمیدم واقعا الحق و انصاف لیاقت اینکه به ایشون امام گفته بشه هست , هربار تلویزیون ایشون رو نشون میده ذوق وجودم رو میگیره حس خاصی نسبت به ایشون دارم تا اینکه یه بار تو یه جمع فامیل نشسته بودیم رو کردم به یکی از افراد فامیل که سن زیادی داره گفتم : من وقتی امام رو میبینم حس خاصی دارم اصلا شوق دارم امام رو وقتی تلویزیون نشون میده شما که امام از نزدیک دیدید درک کردید شما هم اینطور هستید ؟ گفت نه دیگه مثل تو ما فقط اون زمان که هرج و مرج میشد تو مملکت زود نگاه میکردیم میدیدم عکس العمل امام چیه و بعد فوتشون میگفتیم الان چه خاکی تو سر مملکت میشه ! گفتم فقط همین ؟ گفت وا مگه چیه ؟ گفتم هیچی …. فهمیدم امام رو مردم برای منافع خودشون میخوان نه برای خدا و نه برای اسلام
  در مورد کتاب اینکه خیلی خیلی ممنونم من واقعا عاشق کتابم و این کتابی که گفتید تا به حال نخوندم ممنونم که معرفی کردید حتما ان شالله توفیق شد میگیرم و مطالعه میکنم
  و ممنونم اینکه اینجا رو به روز کردید
  التماس دعا
  یا علی

 2. متینا گفت:

  …………قطعه پازل گمشده ای از وجود من بود
  یادتون رفت درستش کنید..
  البته می تونه اینم مدلی باشه !
  یکم خجالت کشیدم!
  خیلی کتاب های امام رو نخوندم من

 3. همه برای امام بودند و امام برای همه و امت همراه امام برای خدا.
  دهه فجرمبارک

 4. ۲۲ بهمن روز تجدید عهد با انقلاب ،‌امام و اسلام است . مقام معظم رهبری
  وعده دیدار ما در صفهای بهم فشرده راهپیمایی ۲۲ بهمن انشاالله

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *