میدانید چه خبر است؟…

محمد رضا سرشار یکی از نویسنده های متعهد کشور در کتابی که در سال ۱۳۸۸ با نام”عکس انتخاباتی با کت دکتر احمدی نژاد“منتشر شد ،به خاطرات خود در مورد انتخابات مجلس ششم و برخی اتفاقات مجلس پنجم پرداخته است.

سرشار در بخشی از این کتاب به استیضاح عطاالله مهاجرانی ، وزیر فرهنگ و ارشاد دولت اصلاحات در مجلس پنجم اشاره می کند. در این بخش کتاب گفته می شود که مهاجرانی با استفاده از یک سری گزیده گویی ها و گزینش های مختلف از مقالات  و صحبت های افراد انقلابی ، از جمله محمدرضا سرشار ،توانسته از خود دفاع و استیضاح را به سمت رای اعتماد دوباره برده است.

در بخش دیگر این کتاب به این موضوع اشاره شده است که در روز استیضاح مهاجرانی، تیمی از متخصصان و آشنایان با حوزه های مختلف هنر و ادبیات و مسائل فرهنگی ، در کتابخانه وزارت فرهنگ مستقر بودند و ضمن شنیدن همزمان جریان استیضاح از رادیو ،آماده بودند تا بعد از مطرح شدن سوال های و شبهه ها مختلف از طرف نمایندگان ، بلا فاصله به منابع و مراجع مراجعه و نتیجه را به اطلاع مهاجرانی و تیم همراهش برسانند.

بگذریم از فضاسازی که در روز استبضاح در مجلس پیش آمده بود و اطرافیان آقای مهاجرانی برخی نمایندگان را تطمیع کرده بودند ، یک تیم محتوایی هم ایشان را همراهی می کردند تا بار دیگر آرا نمایندگان به نفع ایشان باشد.

مهمترین پیامی که این ماجرا برای ما و خصوصا کاندیداهای فعلی مجلس دارد این می باشد که فرد کاندیدا باید همواره نسبت به تمامی حوزه های کشور آگاهی داشته باشد، باید مراقب دور خوردن های مختلف از افراد به اصلاح باهوش باشد ؛

و مردم نیز باید فردی را انتخاب کنند که از تمامی جهات اصلح باشد ؛

فردی انتخاب کنند که بداند افرادی که به رای میدند مردم اند نه دستان پشت و پرده و قدرت های کاذب و پوشالی

که بداند افراطی و انقلابی و فتنه گر تفاوت دارد

که بداند وظیفه اصلی ان قانون گذاری و نظارت است.

که بداند واژه های نفوذ و اقتصاد مقاومتی و … تنها برای لقلقه زبان نیست.

که بداند  نباید عنصر وابسته به غرب باشد و حرف های تکراری آنها را تکرار کند

و در پایان این مردمند که حرف آخر را میزنند

پ.ن:که بداند چرا کافه کتاب مهر که داشت به یه پاتوق فرهنگی تبدیل می شد به یکباره جز یک نام و چند عکس چیزی دیگر باقی نماند

پ.ن:ربط بین تصویر متن؟(۲نمره)

کاملا بی ربط : هر کس بر مرکب باطل سوار شود در منزل پشیمانی و ندامت فرود می آید.

مَنْ رَکِبَ ظَهْرَ الْبَاطِلِ نَزَلَ بِهِ دَارَ النَّدَامَهِ.
حضرت امام حسن عسکری علیه السلام
أعلام الدین فی صفات المؤمنین، ص ۳۱۴

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *