معضلی به نام جام جهانی…

جام جهانی تاریخ امتحانات مدارس را تغییر داد.
این تیتر یکی از خبرگزاری ها بود که خبر از جلو افتادن امتحانات مدارس به دلیل مسابقات جام جهانی می داد، تصمیمی عجیب که توسط سازمان سنجش اتخاد شد.
همین تیتر کافی بود این شایعه در دانشگاه ها به وجود آید که امتحانات پایان ترم دانشگاهیان نیز زودتر برگزار خواهد شد تا با جام جهانی تداخل نداشته باشد.هر چند که وزارت علوم این موضوع را رد کرده است ولی روز به روز این شایعه قوت می گیرد.
یک نمونه در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین که خود را داعیه دار علم رباتیک میدانید این شایعه به شدت قوت گرفته و برخی از اساتید نیز برنامه درسی خود را بر طبق این خبر تغییر داده اند.
اگر این اتفاق یعنی تغییر زمان امتحانات رخ دهد این برای دومین سال پیاپی است که دانشجویان قربانی تصمیمات عجولانه و مدیریت غیر منطقی مسولین دانشگاه می شوند، هرچند تغییر زمان امتحانات در سال گذشته را راحتتر می توان هضم کرد ولی جام جهانی ارزش ان را ندارد که فشار درس را بر دانشجویان زیاد شود و حتی باعث تمسخر نیز می شود.
با تمام توصیفات اگر زمان امتحانات در دانشگاه آزاد قزوین تغییر کند، می توان آن را یک عقبگرد علمی در دانشگاهی دانست که درجه علمی خود را بالا میداند و معتقد است که برای دانشجو ارزش قائل است ، دانشجویانی که حتی توانایی دفاع از حق خود را ندارند و از کنار این اتفاقات و همچنین مسائل دیگر به سادگی عبور می کنند و از ترس دانشگاه، قدمی برای دفاع از حق خود بر نمیدارند.
با رخ دادن این اتفاق یک نمره منفی در بحث علمی در کنار نمرات منفی در بحث های دیگر از جمله فرهنگ در کارنامه این دانشگاه درج خواهد شد.

3 پاسخ به “معضلی به نام جام جهانی…”

  1. دانشجو گفت:

    بیشتر دانشجوهای دانشگاه راضین که امتحانات قبل جام جهانی تموم شه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *