شمای خبرنگار…

شب گذشته به مناسبت روز خبرنگار و سالگرد شهادت شهید صارمی مراسمی از طرف خانه مطبوعات استان قزوین در سعدالسلطنه قزوین برگزار شد.

حضور جمع کثیری از خبرنگاران ، به اصلاح خبرنگاران، شبه خبرنگاران، دوستداران خبرنگاران و بقیه نکاتی را به ذهن بنده رساند که این مکان را بهترین تریبون برای پرداختن به ان نکات پیدا کردم.

می توان گذر کرد از سوتی ها و تحریفات تاریخی که توسط شخص اول خانه مطبوعات استان در مورد نحوه شهادت شهید صارمی و واقعه مزار شریف مطرح شد ، انجایی که گفته شد طالبان عامل این واقعه بوده در حالی که به گفته شاهدان ماجرا دستگاه اطلاعاتی پاکستان عامل اصلی شهادت ساکنان کنسولگری ایران بوده است.

بگذریم از سخرانی طولانی و کسل کننده شهردار محترم که گویی سالهای تریبون در اختیارش نبوده و یکباره خواسته تمام فعالیت های شهرداری را بیان کند و فکر میکنم این مراسم را با یک مراسم نشست مطبوعاتی اشتباه گرفته بود.

اما نکته ای که نظر من را به سمت خود جلب کرد صحبتی بود که جوان نمونه استان در حوزه رسانه پشت تریبون بیان کرد.صحبتی که در ان از خبرنگاران و مسئولین حاضر در مراسم خواست که به فکر خودمان یعنی خبرنگارها باشند.

اما سوال اینجاست تاکنون به فکر کدوم قشر بوده اید ؟طی چند سال اخیر (شاید تجربه ی خیلی زیادی نباشد)که در فضای رسانه ای قزوین ، از پایگاه های خبری دانشجویی تا در فضای شهری، به چشم دیده ام که کمترین نگاهی  از سمت برخی دوستان خبرنگاران و فعالان رسانه ای که درخواست می کنند به فکر خودمان باشیم، به قشرهای مختلف مردم و مشکلات انها نداشته اند،و تنها به بازی های سیاسی و موج سواری در چنین فضای سیاسی مسمومی مشغول بوده اند.افرادی که طی سالیان گذشته صرفا در جهت میل احزاب سیاسی مختلف نوشته اند و موضع گرفته اند و شارلاتانیسم رسانه ای را به وجود اورده اند.

وضعیت اسفبار فضای رسانه ای قزوین را می توان از حضور جمع کثیری خبرنگاران ، به اصلاح خبرنگاران، شبه خبرنگاران، دوستداران خبرنگاران و بقیه در مراسم فهمید و  سوال دیگر اینجاست که نقش این افراد در فضای رسانه ای قزوین کجاست؟

پ.ن:متن بالا حاصل گپ دوستانه با چند تن از فعالین این حوزه در مراسم دیشب بود.

بی ربط: من پر از دردم، پر از دردم، پر از دردم ، ولی
            تا نگاهت میکنم انگار یادم می رود

2 پاسخ به “شمای خبرنگار…”

  1. شیما شاهین فر گفت:

    به فکر خودتان باشید 🙂

  2. سایه گفت:

    راست می گن دیگه…به فکر خودتون باشید …! به اندازه کافی مشکلات اجتماعی رصد و حل شده !!
    ضمنا “بی ربط” هم قشنگ بود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *