رایحه خوش جهادی…

IMG_9733

در این چند سال اخیر که فهمیدم اردوی جهادی یعنی چه و در این اردوها چه می کنند، اردوهای جهادی مختلفی را در مناطق مختلف تجربه کردم.مناطقی که اغلب محروم بودند چه از نظر امکانات و چه نظر فرهنگ.

IMG_3238
قرارگاه جهادی صاحب الامر(عج) هم یکی از همین گروه های جهادی است که چند سالی هست در عرصه های مختلف به جهاد می پردازد و به مناطق محروم  در سراسر کشور با کارهای جهادی خود حال و هوای تازه ای داده است.هم جهاد فیزیکی مثل ساخت و تکمیل امام زاده ، مسجد و مدرسه و هم جهاد فرهنگی مثل برگزاری کلاس های مختلف برای سنین مختلف در روستاهای محروم.
اما داستان این جهاد کمی فرق میکند.
روستای چین ، از روستاهای محروم استان چهارمحال و بختیاری که به قول برخی رسانه های “محروم ترین روستای ایران” چند وقتی میزبان جهادگران قرارگاه جهادی صاحب الامر(عج) بود.
بماند که چه فعالیت هایی در این روستا انجام شده و چه اتفاقاتی افتاده و چه تغییراتی در حال و هوای این روستا و مردمش به وجود امده.
جهاد تازه ی جهادگران با صفای ما به زیارت امام رضا(ع) اوردن این روستاییانی که تا بحال حرم امام رضا(ع) فقط و فقط از طریق جعبه جادویی تلویزیون نظاره گر بودند.
جهادی که شاید هر کسی زیر بار این مسئولیت نمیرفت، ولی این جهادگران بی ادعای ما این کار را با کمال افتخار انجام دادند، و وقتی اشک های شوق اهالی سالخورده روستا را در حرم میدیدند خستگی این مسئولیت سنگین فراموش می شد.

IMG_9755 IMG_9764 IMG_9760
نوشتن از این حرکت چندان ساده نیست،و حتی در قالب کلمات نمیگنجد ولی بر خود لازم دانستم که به این دوستان که بنده لیاقت پیدا کردم تا با انها به پابوسی ثامن الحجج بروم،خداقوت عرض کنم…

IMG_9733

پ.ن:مستند کوتاهی از این حرکت دارم میسازم که به زودی منتشر میکنم

یک پاسخ به “رایحه خوش جهادی…”

  1. آخوندى گفت:

    سلام. احسنت . این فعالیتها لازم است ثبت و ماندگار شوند . انجام این امور جهادی از هرکسی برنمی آید و خلوص نیت و عشق می طلبد و اجر آن را فقط خدا می تواتد بدهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *