دانشگاه و فراموشی آرمان ها….

IMG_1016

۲۵فروردین امسال بود که ۲ شهید گمنام سالهای دفاع مقدس قدم به دیار بابایی ها و رجایی ها گذاشتند و مهمان دانشگاه ازاد قزوین شدند. شهر پر از بنر ها و پوسترهایی بود که شهدا را به اصطلاح صاحب شده بودند.
باور این که گمنام اند سخت است چرا که نامی ترین مردان نزد خدایشان هستند.همنشین افلاکیان اند و در یاد زمینیان جاویدانند.انان را سفیر نور و عشق نامیده اند و برای زنده نگه داشتن نامشان هر گوشه از خاک وطن را متبرک به وجودشان کردند تا یادمان نرود شیران این بیشه پهناور مردمانی از جنس خودمان بودند و هستند تا یادمان باشد که چه پدرها ،برادرهاو همسرها رفتند تا ایران، ایران بماند.
در همان روزها بود که دکتر موسی خانی ، ریاست محترم دانشگاه آزاد قزوین در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفت:” تدفین شهدای گمنام در دانشگاه آزاد قزوین موجب تحول بزرگی در برنامه‌های فرهنگی این دانشگاه می‌شود .
همچنین موسی خانی در جلسه هماهنگی تدفین شهدای گمنام گفته بود:” باید فلسفه شهادت و اهداف و آرمان های شهدای گرانقدر برای دانشجویان تبیین و شناسانده شود
اما با گذشت تقریبا ۶ ماه از تدفین شهدای گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و حضور با شکوه مردم استان در مراسم، شاهد فراموشی و گمنامی بیشتر این شهدا از دید مسؤلین این دانشگاه هستیم.
این فراموشی زمانی به اوج خود میرسد که در زمان ثبت نام ورودی های جدید ، در نقشه راهنمایی دانشگاه که از طرف روابط عمومی بین مراجعین پخش میشود، اثری از حرم شهدای گمنام وجود ندارد وآن فضا را با رنگ سبز پوشانده اند.
با اینکه حدودا ۳ هفته از آن زمان گذشته ولی همچنان آن نقشه در اسلاید شو وبسایت اطلاع رسانی دانشگاه خودنمایی میکند ، در حالی که این موضوع نیز به صورت کتبی و شفاهی تذکر داده شده بود.

nagshe
البته این سهل انگاری برای بار اول در این دانشگاه رخ نمی دهد و ما هنوز اتفاق پاک کردن پرچم های آمریکا ، انگلیس و رژیم صهیونیستی را آن هم در آبان ماه سال گذشته توسط مسؤلین دانشگاه ، فراموش نکرده ایم.
این تنها بخشی از بی توجهی مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نبست به آرمان های انقلاب اسلامی در این دانشگاه که پسوند اسلامی را در کنار نام خود می بیند ، می باشد و نشان دهنده شعاری بودن و عملی نشدن صحبت های این مسئولین علی الخصوص رییس دانشگاه می باشد.

6 پاسخ به “دانشگاه و فراموشی آرمان ها….”

 1. میلاد گفت:

  حواست که نباشد همه دارایی ات را می برند
  از آنجایی که این دزدان جدید با چراغ آمده اند قطعا گزیده تر می برند

 2. Hadis گفت:

  SAlam merc k goftid,hata manam deqat nakarde budam,peygiir khaham kard enshalah ,mamnun,ya ali.

 3. بصیرت گفت:

  با سلام و خدا قوت حضور شما وبلاگ نویس محترم
  از شما سرور گرامی دعوت می گردد تا ما را از مطالب و نوشته های خود بی نصیب نگذارید و آن ها را در سایت qbasirat.ir کانون وبلاگ نویسان استان قزوین (از قسمت ارسال مطلب در بالای صفحه) جهت استفاده بیشتر در فضای مجازی منتشر نمایید.
  فقط لطف بفرمایید آدرس وبلاگ یا سایت خود را در ابتدای مطلب ذکر نمایید.
  باتشکر

 4. سلام اقا سجاد دوربینی!
  بابا دمتگرم تا حالا تو کجا بودی؟ ماخبر نداشتیم.
  این دانشگاه ما که آخره هرچی…الله اکبر

 5. انشاالله همیشه سزنده وسلامت باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *