خفقان را با خفقان تکذیب نکنید!

اکران «من روحانی هستم» در دانشگاه آزاد قزوین لغو گردید
به گزارش خبرنگار سفیرفیلم، در ادامه لغو اکران های مستند «من روحانی هستم» در برخی دانشگاه های کشور، اکران این فیلم در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مجوز اکران نگرفت.
این برنامه که قرار بود ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۳ در این دانشگاه به درخواست بسیج دانشجویی برگزار شود بدلیل مخالفت مسئولین دانشگاه لغو گردید.
این خبر اغازی است برای داستان دانشگاهی که هر قسمتش خود روضه ای غمناک است.
بعد از انتشار خبر لغو اکران مستند “من روحانی هستم”، پایگاه خبری صبح قزوین تصمیم گرفت تا مصاحبه ای با مسئول بسیج دانشگاه آزاد قزوین ترتیب دهد تا از کم و کیف ماجرا با خبر شود،در این مصاحبه مردانی از وضعیت حاکم بر دانشگاه انتقاد کرده و برای بیان این وضعیت از کلمه “خفقان سیاسی” استفاده میکند و باعث و بانی این فضا را شخص دکتر موسی خانی میداند.
بعد این مصاحبه که مردانی تحت فشار مسئولین دانشگاه قرار گرفته است در تماس با مسئولین پایگاه خبری صبح قزوین خواستان لغو انتشار خبر شده سپس در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد قزوین، خبر منتشر شده در صبح قزوین را تحریف شده و کذب میداند.
تکذیب این خبر توسط مردانی، پایگاه خبری صبح قزوین را بر آن میدارد تا با انشتار فایل صوتی مصاحبه با مردانی از حیثیت خبری خود دفاع کند.
مطمئنا روش برخورد مسئول بسیج دانشجویی با رسانه را نمیتوان تایید کرد و روشی خلاف رفتار رسانه ای قلمداد میشود، و اینکه ایشان باید با روحیه انقلابی در برابر فشارهای تحمیل شده مقاومت میکردند، اما نباید در این بین اصل موضوع را نادیده گرفت.
موردی که در این میان بیش از پیش به چشم میخورد همین خفقان حاکم برای فضای سیاسی دانشگاه آزاد قزوین هست، خفقانی که باعث می شود مسئول بسیج به آن شکل حرف خود را پس گرفته و به تمجید از دانشگاه بپردازد.
این خفقان آنجا خودش را نشان میدهد که اجازه پخش نمی دهند به مستندی که حتی کوچکترین حمله و توهینی به فرد دوم مملکت یعنی رییس جمهور محترم ، درآن صورت نگرفته است.
آنجا خودش را نشان میدهد که نباید در کرسی های ازاداندیشی دانشگاه مسائل سیاسی که ممکن است چالشی باشد ، مطرح شود.
آنجا خودش را نشان میدهد که مسئول یک تشکل دانشجویی به خاطر انتقاد از مسئولین دانشگاه مورد توبیخ قرار میگیرند و حتی تا پای شکایت هم میروند.
و اما دوستانی که در این یکی دو روزه به جناب مردانی انتقادهای شدیدی داشتند ، بدانند که گوشه رینگ نشستن و ژست روشنفکری گرفتن هنر نیست…

6 پاسخ به “خفقان را با خفقان تکذیب نکنید!”

 1. حوراء گفت:

  فضای خفقان سیاسی دانشگاه آزاد چندین سال هست که وجود داره اما انتقاد به آقای مردانی و رفتارشون نه از حیث تحقیر کردن ایشونه بلکه به لحاظ انتظار بالایی هست که از ایشون به عنوان مسئول بسیج میره.
  در هر حال یک مسئول بسیج باید بتونه از حق دفاع بکنه و در مقابل کسانی که دارن حق رو ازبین میبرن یه عکس العملی به خرج بده.

  • MoBiN گفت:

   همونطوری هم که در متن اشاره شد موضوع اصلی خفقان حاکم بر فضای دانشگاه هستش
   اینکه اقای مردانی اشتباه کرده شکی نیست،ولی بسیج انقدر عزت و احترام داره که به خاطرش خودزنی نکنیم
   اشتباه اقای مردانی را افراد دیگر باید پاسخگو باشن..

 2. م ه د ی گفت:

  در کل مسئولیت های سنگین باید به انسان های محکم سپره شود

  بله آقا سجاد

 3. فائزه گفت:

  سلام درمورد مطالب گفته شده بایدبگم که اون مصاحبه شجاعانه حرف دل خیلی ازبسیجی های دانشگاه آزاده وتاحالا هیچکس جرئت ابرازاین حقایق رو نداشته و اتفاقاخیلی هم صحبتهاروحیه انقلابی داره ومصاحبه ی واقعا به حقی هستش.بنظرم مصاحبه بادانشگاه مشخصه که مصاحبه ای هستش فقط براخوابوندن جو سنگین بعد مصاحبه و فقطم تیتر مصاحبه اول که خیلی تنده تکذیب شده نه کل مصاحبه که اصلا به این نکته توجه نشده.البته همون تکذیب تیتر هم کاملافضای سنگین دانشگاه رو میرسونه.بنظرم اگه صحبتهاروبه نقل ازشخص مسئول نمیزدن یااگه تیتر وعکس مصاحبه اول باسلیقه وهوش رسانه ای بیشتر وتوسط افرادآشنابه جوخاص دانشگاه آزادقزوین انتخاب میشدجنجال وحاشیه درست نمیشدو خیلی واضح بودکه مصاحبه دانشگاه به قصد خوابیدن جو بوده ودیگه نیازی به انتشار فایل صوتی نداشت.البته اگه خودم رو جای مسئول بذارم همچین بدم نمیومدکه فایلم منتشربشه!وباعث شد حرف دل اون بنده خدارو همه مخصوصا بسیجی ها فهمیدن.البته قبول دارم که حتی تکذیب فقط تیتر هم توسط مصاحبه شونده خیلی درست نبود ولی بهتره خودمون رو جای اون مسئول بذاریم بعد قضاوت کنیم.شاید فکر آینده بسیج دانشگاه رو کرده که تبعا بدون همکاری دانشگاه خیلی کارها ممکنه انجام نشه و به مجموعه لطمه بخوره.وظیفه ما الان بعنوان بسیجی اینه که ازیه بسیجی دیگه که جرئت زدن این حقایق رو داشته دفاع وحمایت کنیم نه انتقادوتخریب.دوست ودشمن رو گم نکنیم بچه ها.. یازهرا

  • MoBiN گفت:

   من فکر میکنم متن نوشته شده توسط بنده با صحبت های شما چندان تناقض جدی نداره

  • اشنا گفت:

   باید بگم که قبلا هم افرادی جرات پیدا کردن و خرفشان را زدن و با اینکه بسیج را دچار مشکل کردن ولی پای حرف خود ایستادند تا اخر
   به خاطر اینکه این فرد اول مصاحبه کرده و حرف دل خیلی ها را زده،دلیلی قانع کننده نیست که از اشتباه بعدی ان چشم بپوشیم هرچند بنده هم با نگارنده این مطلب موافقم که اصل موضوع جای دیگریست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *